Hizmetlerimiz

Anasayfa » Hizmetlerimiz

Saygınlar Transport Hizmetlerimiz

Avrupa, Asya , Balkan Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerine karayolu komple tır, frigo taşımacılık, parsiyel ve proje taşımacılığı hizmeti sunuyoruz. Uzun yılların deneyimi ile Ortadoğu Ülkelerindeki deneyimlerimiz ve tecrübemizle Türki Cumhuriyetlerine karayolu taşımacılığında çığır açıyoruz.

  • KURU YÜK TAŞIMACILIĞI

Kuru yük taşımacılığı karayolu İller veya ülkeler arası nakliyat işine verilen isimdir. Yük taşıma metodu bir çok taşıma şekline kıyasla çok  tercih edilen  bu yöntem karayolu nakliyat ile gerçekleştirilirTürkiye – Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetleri arası ihracat, ithalat ve transit yük taşımacılığı hizmeti sunuyoruz. Özmal araç filomuzla hızlı ve güvenilir teslimat sunuyoruz.

  • PARSİYEL TAŞIMACILIK

Nakliye sektörünün yaşadığı hızlı değişim ve ihtiyaç sahiplerinin talep, ve beklentilerinin farklılaşması esnek çözümlerin geliştirilmesinde etkili olmuştur

Müşterilerin beklentilerinin uygun şekilde karşılanabilmesi için geliştirilen taşımacılık metotlarından biri  parsiyel taşımacılıktır. Parsiyel, kelime anlamı olarak tüm olmayan anlamına gelmektedir . Parsiyel, kelime anlamı gereği parça anlamına gelmektedir. Geliştirilen esnek ve hızlı çözümlerle içinde nakliye sektöründe sıklıkla kullanılan ve karşımıza çıkan böyle bir kavram haline gelmiştir.

Parsiyel taşımacılık, genel tanımıyla bir ya da birden fazla alıcı tarafından ve farklı firmalardan sipariş edilen ürün ve malların birleştirilmiş şekilde ayrı ayrı yük halinde taşıma sürecine verilen isimdir. Y

ük teslimatı genellikle, havayolu, karayolu denizyolu ve demiryolu aracılığıyla gerçekleştirilir. Parsiyel nakliyede, alıcıları farklı olan mal ya da ürünlerin aynı taşıma aracı içinde nakli gerçekleşir (konteyner, uçak, tır, kamyon, kamyonet veya vagon)

Ortadoğu Asya, Avrupa Balkan ve Türki Cumhuriyeti Ülkelerine düzenli parsiyel servis hizmeti. İstanbul’da haftalık parsiyel araç çıkışlarımız gerçekleşir.

  • PROJE TAŞIMACILIĞI

Proje taşımacılığı, özellikle ağır ve hacimli (çok uzun, çok geniş veya çok yüksek) yani gabari dışı eşyaların taşınması için kullanılır. Bu tip eşyalar genellikle kamu veya özel sektör fabrika, rafineri,enerji, madencilik, inşaat gibi altyapı yatırımlarında lazım olan malzemeler, cihazlar veya donanımlardır.

Proje lojistiği ise nakliye operasyonlarının yanında müşteriden gelen özellikli dağıtım, depolama veya elleçleme gibi karmaşık lojistik operasyon ve görevleri de kapsamındadır… Takım çalışması işlemlerde önemli bir faktördür. Proje taşımalarında risk yönetimi ve planlı gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Kaynaklanabilecek hasar ve kaza tahminleri yapılır. Transfer sırasında malzemelerin zarar görmemesi gerekir.. Sigorta konusu proje lojistiğinin ayrılmaz parçasıdır.

Sigortanın olmadığı ve hasar gibi durumun yaşanması durumunda lojistik işletmeleri müşterisini kaybetmekle kalmaz; hizmet bedelinin çok üstünde bir maliyet ile karşı karşıya kalabilmektedir

  • FRİGO TAŞIMACILIK

Frigo taşımacılık, soğuk zincir kargo taşımacılığın nakliye terminolojisindeki  başka bir isimdir. Bu taşıma sistemi farklı ürün kategorisinin çeşitleri vardır, bunlar standart, cool, cold ve freeze’dir.

Frigo taşımacılık veya soğuk taşımacılık yapmak için özelaraçlarla gerçekleştirilir. Genelde medikal taşımalar ve gıda sektörü için frigo nakliye edilmektedir. Bu ürünlere örnek olarak, içecek ve yiyecek malzemeleri,  süt ürünleri, ilaçlar ve ilaç sanayi ürünleri, et ve balık ürünleri örnek verilebilir.

Sağlık sektöründe ki numune gönderimi, taze kan ve canlı organ nakilleri, çiçek ve bitki ürünlerinin taşınması frigo veya soğuk taşımacılıkla gerçekleşmektedir. Frigo taşımacılık ile ürünlerin ısı değerleri yolculuk boyunca korunmuş olur böylelikle ürünler bozulma yaşanmaz.

Avrupa, Asya, Baklan Ülkeleri, Türki Cumhuriyetleri Ülkeleri ve Ortadoğu’ya soğutmalı frigo taşımacılık hizmeti sunuyoruz.