Romanya Nakliye

Anasayfa » Romanya Nakliye
romanya nakliye fiyatları

Romanya Nakliye sayesinde Türkiye arasında ki ticari faaliyetler çok farklı sektörlere yayılmış durumdadır. Bu nedenle Romanya nakliye alanında pek çok farklı talep olmakta, firmamız güçlü altyapısıyla bütün hepsini rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Firmamızın yıllardır iki ülke arasında gerçekleştirdiği hizmetler arasında kapıdan kapıya taşımalar, ağır tonaj, gabari taşıma, frigo taşıma, mulden taşıma, proje taşıma, otomotiv taşımaları, parsiyel taşıma, komple taşıma, gümrükleme hizmeti, depolama hizmeti ve daha fazlası bulunmaktadır.

Bizler daima koşulsuz müşteri memnuniyetiyle hareket ediyor, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda uygulamalarımızı esneterek her defasında kusursuz Romanya nakliye çözümlerine imza atıyoruz.

Romanya nakliye hizmetlerimizde birbirinden farklı nakliye türleri tercih edebiliyoruz. Bu alanda müşterilerimizin tercihi daima daha hızlı teslimat olduğu için denizyolu ya da karayolu nakliye uygulayabiliyoruz.

Denizyoluyla karayolunu entegre kullanabildiğimiz gibi sadece karayoluyla Romanya’nın başta Bükreş olmak üzere bütün şehirlerine teslimat yapabiliyoruz. Söz verdiğimiz sürede teslimatlarımızı yapıyor, kapıdan kapıya teslimat gerçekleştiriyoruz.

Varış sürelerimizi 5-6 gün olarak belirtsek de çoğu zaman 2 gün gibi oldukça kısa bir sürede dahi sevkiyatlarımızı tamamlayabiliyoruz.

Romanya Google Haritasına Ulaşmak İçin Tıklayın

Romanya İhracat İthalat

Türkiye jeopolitik açıdan ve iklim koşulları bakımından son derece önemli, bir o kadar değerli bir yerde bulunmaktadır. Hem gelişmiş ülkelere yakınlığı hem gelişmekte olan ülkelere yakınlığı hem de insan gücü açısından ticari alanda çok büyük avantajlara sahiptir.

Bu nedenle de Türkiye’den pek çok firma dünyanın hemen her ülkesiyle ihracat, ithalat ilişkileri sürdürmekte, gün geçtikçe de bunu arttırmaktadır.

Son dönemde nakliye güzergahlarının artması, araçların gelişmesi, iletişimin hızlanması, personel kalitesinin artması gibi etkenler lojistik alanında gelişmeleri tetiklemiştir.

Saygınlar Nakliyat firmamız ilk günden bu yana ülkemizin liderlerinden birisi olmayı başarmış, dünyanın pek çok ülkesiyle birlikte Romanya’ya da nakliye çözümleri üretmektedir. Romanya nakliye hizmetlerimiz geniş araç filomuz ve uzman ekibimizle aralıksız devam etmektedir.

Romanya balkan yarımadasının kuzeyinde, Avrupa’nın doğusunda bir ülkedir. Sınır komşumuz Bulgaristan ile sınır komşusu olması nedeniyle de ulaşım imkanları rahat denilebilecek düzeydedir.

Avrupa’nın en fazla petrole sahip ülkesi konumundaki Romanya, AB üyesi olmakla birlikte Avrupa’da iktisadi üretkenliğin en düşük olduğu ülkelerden birisidir.

Yine de Türkiye ile Romanya arasında çok uzun yıllardır ticari ilişkiler devam etmekte, karayolu nakliyat hizmetlerimizle müşterilerimiz iki ülke arasında yüklerini taşıyabilmektedir.

Almanya Nakliye hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın

romanya parsiyel nakliye

Romanya Frigo Nakliye

Karayolu nakliyat alanında Romanya ile Türkiye arasında hemen her türlü yük taşınabilmektedir. Firmamızın en çok talep gören nakliye türlerinden birisi Romanya frigo nakliye olmakta, frigo nakliye ile soğuk zincir ürünleri kolaylıkla taşınabilmektedir.

Yaş sebze, meyve, dondurulmuş gıda, unlu mamuller, kuruyemiş, et ürünleri gibi pek çok ürün grubunun Türkiye’den Romanya’ya tazeliklerini kaybetmeden taşınmaları gerekmektedir.

Bunun için özel soğutucu araçlara ihtiyaç vardır. Bu nedenle frigo nakliye diğer nakliye türlerinden oldukça ayrılmakta, daha güçlü bir altyapı ve daha uzman personeller gerektirmektedir.

Firmamız soğutma özellikli dorselerle istenen yükü, istenen ısı değerlerinde yükleme noktasından Romanya’daki teslimat noktasına taşımayı başarmaktadır.

Firmamız frigo dorseleri -18 ila + 20 derece arasında ısı ayarı yapılarak yük taşımaktadır. Yaş sebzelerin, yaş meyvelerin, kuruyemişlerin tazeliklerini kaybetmemeleri, besin değerlerinin korunması adına uluslararası ısı değeri standartlarında taşınmaları gerekmektedir.

Yine ilaç, kimyasal madde gibi ürünlerin de genetik yapılarının zarar görmeden son teslimat noktasına ulaştırılmaları gerekmektedir. Saygınlar Nakliyat firmamız Romanya frigo nakliye çözümleriyle bunu fazlasıyla başarmakta, yüklerinizi her zaman güvende tutmaktadır.

Belarus Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Romanya Türkiye nakliyeciler

Romanya Parsiyel Nakliye

Türkiye ile Romanya arasında rağbet gören karayolu nakliyat hizmetlerimizden birisi parsiyel nakliyedir. Romanya parsiyel nakliye ile aynı güzergaha gidecek farklı kişilerin yükleri tek araçta taşınabilmektedir.

Bu sayede müşterilerimizin yüklerinin miktarı fark etmeksizin tamamını gönderebilmektedirler.

Türkiye ile Romanya arasındaki ticaret çok farklı sektörlerde olduğu için her zaman her müşterimizin bir araç dolusu yükü olmayabiliyor.

Bu durumda lojistik maliyetlerini daha uyguna getirme ve daha hızlı sevkiyat adına alternatifler aranmaktadır. Romanya parsiyel nakliye çözümlerimiz tam da bu noktada devreye girmekte, Türkiye’nin her neresinde olursanız olun yükleriniz başarıyla taşınabilmektedir.

İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Kayseri ve diğer bütün şehirlerden parça yükleriniz depolarımıza toplanmakta, haftanın belli günleri Romanya’ya doğru araçlarımız çıkış yapmaktadır.

Romanya Parsiyel Nakliye Avantajları

Romanya parsiyel nakliye hizmetlerimizde kapıdan kapıya hizmet veriyoruz. Türkiye’nin her yerinden yük kabulü yaptığımız gibi depolarımızdan araçlarımıza yüklenen mallarınız başta Romanya’nın başkenti Bükreş olmak üzere hemen her yerine dağıtılabilmektedir. En sık taşıma yaptığımız şehirler arasında Yaş, Temeşvar, Kaloşvar, Braşov, Köstence bulunmakta, talebe göre diğer bütün noktalara hızlı ve güvenli şekilde dağıtımlarımız olmaktadır.

Romanya parsiyel nakliye çözümlerimizin bu kadar fazla ilgi görmesinin başlıca nedenleri şunlardır:

 • Parsiyel nakliyede az miktardaki yükünüz için bütün bir aracın kira bedelini ödemek zorunda kalmazsınız. Sadece yükünüzün araçta kapladığı alanın kirasını ödersiniz ve böylece nakliye masraflarınızı en aza indirirsiniz.
 • Romanya parsiyel taşımada aynı güzergaha giden yükler aynı araca yüklenir. Bu sayede araçlarımız depomuzdan çıktıktan sonra başka hiçbir yere uğramadan teslimat noktasına hareket eder. Böylece zaman tasarrufu elde edersiniz.
 • Saygınlar Nakliyat olarak yükler arası tat, koku, nem, organizma gibi geçişlere kesinlikle mahal vermiyoruz. Bu sayede yükleriniz ilk noktadan son noktaya kadar güvende kalır.

Romanya Nakliye Fiyatları

Romanya nakliye fiyatları çeşitli etkenlere göre değişmektedir. Bunlardan birisi ve en önemlisi yüklerin alınacağı ve teslim edileceği yerler arasındaki mesafedir.

 • Gaziantep – Karasu – Bükreş : 
 • Antep – Karasu : 1043 km x 0.35 : 365 ltr mazot :€475 (Biz yakıt maliyetini 0.35 olarak aldık.Her firmanın yakıt tüketimi taşıdığı yükün ağırlığına ve şöförlere göre değişkenlik göstermektedir
 • Ama her iki destinasyon için de aynı maliyet hesabını ele aldık ,  dolayısı ile mazot 0.30 da olsa fark olmayacaktır).
 • Karasu Gemi Ücreti : €475 tek yön komple araç (bu günkü koşullarda)
 • Karasu’da alınan 900 ltr mazot : 14400 /16.07 : €896
 • Vinetta : €11
 • Gaziantep– Karasu Otoban : €20
 • Toplam : €475 + €475+€896+€11+10 : €1877

Not : Karasu limanında mazot Kapıkuleye nazaran daha ucuz olmasına ragmen aynı rakam baz alınmıştır.

Gaziantep – Kapıkule – Bükreş :

Antep – Kapıkule : 1397 km x 0.35 : 500 ltr mazot : €650 (Biz yakıt maliyetini 0.35 olarak aldık.Her firmanın yakıt tüketimi taşıdığı yükün ağırlığına ve şöförlere göre değişkenlik göstermektedir

Ama her iki destinasyon için de aynı maliyet hesabını ele aldık ,  dolayısı ile mazot 0.30 da olsa fark olmayacaktır).

Kapıkule’da alınan 900 ltr mazot : 14400 /16.07 : €896

 • Kapıkule Masrafları (Otopark + Mesai + Kantar :  268 TL – €16
 • Bulgar Masrafları : Dozvola – Açık – Vinettta – Otoban etc… : €170
 • Bulgar – Romen Köprü Masrafı : €37
 • Gaziantep – Kapıkule arası Otoban + Köprü masrafı : €55
 • Toplam : €650+€896+€16+€170+€37+€55 : €1824
 • Önemli Not : Arada Fark : €53 ancak Kapıkule’deki  3-4 günlük beklemeleri göz önünde bulundurmanızı önemle rica ederiz. 
 • Bunun yanı sıra Köstence – Bükreş ve Kapıkule Bükreş mesafelerindeki fark 150 km dir (Köstence – Bükreş 250 km Kapıkule – Bükreş 400 km) bu fark yaklaşık olarak 50 litre mazot yakımına tekabül eder. Bunun da €50 masraf olacağını düşündüğünüz taktirde fark €3 civarında olmakta yani Karadan gitmek ile denizden gitmek arasında maliyet anlamında bir fark bulunmamaktadır.
 • Her iki güne bir Karasu’dan kalkacak ve 12 saat sonra Köstence’de olacak olan gemimiz ile hem takometreniz sıfırlanmış olacak , şoförümüz dinlenmiş olacak ve Kayseri’den yüklemiş olduğunuz bir yükünüz Kapikule’ye nazaran çok daha kısa bir transit süre içerisinde Karasu – Köstence hattı ile varacağı nihai noktaya varmış olacaktır.
 • Karayolu ile bilrlikte narenciye sezonunda yoğun taşımalar bu hat üzerinde yapabiliriz. Romanya – Ukrayna –moldova- Belarus – Polonya Ülkelerine taşıma yapan tüm araçlarımıza alternatif güzergahtır.

Mesafeye göre teslimat süreleri, personel yevmiyeleri, yakıt masrafları değişeceğinden mesafe fiyatlandırmada etkili olmaktadır. Fiyatlarda ayrıca yüklerin cinsi de önemlidir.

Ülkemizden Romanya’ya yedek parça, beyaz eşya, makine, sebze, meyve, mobilya, hazır gıda ve daha onlarca farklı ürün sevk edilmektedir. Bunların her biri fiyatlandırmada etkili olmaktadır.