Suudi Arabistan Nakliye

Suudi Arabistan Nakliye

Saygınlar Transport Suudi Arabistan ile Türkiye arasında nakliye işlemlerini başarıyla gerçekleştiren Suudi Arabistan nakliye firmaları arasında yer almaktadır.

Suudi Arabistan ile Türkiye müttefik ülkeler arasında yer almaktadır ve iki ülke arasında ki ihracat ile ithalat hacmi oldukça büyüktür.

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında ki taşımacılığı yapılan ürünler genellikle yüksek değerlere sahip ve önem atfeden ürünlerdir.

Bu bakımdan nakliyat firmasının sevkiyatın her aşamasında titiz ve dikkatli bir çalışma sergilemesi gerekmektedir. Firma bu konuda oldukça başarılı olduğunu yıllar içerisinde ispatlayarak pek çok çevre tarafından tercih edilen bir firma olmuştur.

Kuruluş gününden bu yana müşteri odaklı ve iyi hizmet çizgisinden hiç şaşmayan firma odak noktasını daima gelişme üzerine kurgulamıştır.

Suudi Arabistan Nerededir?

Kuzeybatı’da Ürdün, kuzey ve kuzeydoğu’da Irak, doğuda Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, güneydoğuda Umman, güneyde Yemen, kuzeydoğusunda Basra Körfezi ve batısında Kızıldeniz ile çevrilidir.

Vikipedi

Suudi Arabistan Nakliye; Frigo ve Tenteli Taşımacılık

Frigo nakliye hizmetleri ile soğuk taşınması gereken ürünlerde en ufak bir bozulmaya mahal vermeden ürünleri yıllardır başarı ile tertemiz şekilde taşımayı sürdürmektedir.

Dünya ticaretinin ihtiyaçlarına odaklı olarak küresel hizmetlerini geliştiren firmanın tenteli taşımacılık ile olan başarısı da pek çok çevre tarafından takdir edilmektedir.

Firma sadece para kazanmak veya müşteri odaklı olarak çalışmamaktadır. Aynı zamanda gelecek nesillere en büyük miraslarımız arasında yer alacak olan doğaya yönelik araç filosuyla da ön plana çıkmaktadır.

Firmanın filosunda bulunan araçların tamamı doğaya zararlı gaz salınımını minimum düzeyde gerçekleştiren çevre dostu araçlardan oluşmaktadır.

Araçların uydu takip sistemleriyle desteklenmesi de herhangi bir kayba yol açmadan siparişin ve aracın takip edilmesini sağlamaktadır.

Kuveyt Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Suudi Arabistan Frigo Nakliye

Suudi Arabistan frigo nakliye çalışmalarında özel donanımlı araçlar tercih ediliyor. Türkiye-Suudi Arabistan arası yapılan nakliye işlemi için belirli bir süre gerekiyor.

Nakliye çalışmalarında Türkiye-Suudi Arabistan karayolu kullanılıyor. Yeterli genişlikteki tırlarla yapılan nakliye çalışmalarında ısıya duyarlı yükler taşınıyor.

Isı değişimine bağlı olarak yapısını, kokusunu, tadını veya şeklini kaybedecek yükler özel tırlarla güvenli bir şekilde taşınıyor. Frigo nakliye işlemlerinde tercih edilen bu araçlar düzenli olarak kontrolden geçiyor.

Katar Nakliye hizmetleri hakkında bilgi almak için tıklayın

Frigo Nakliye Güvenilir Mi?

İki ülke arasında yapılan nakliye işlemlerinde frigo taşımacılık sıklıkla tercih edilmektedir. Isıya duyarlı yükler özel donanımlı araçlarla taşınır.

Araç içerisinde bulunan soğutucular genellikle yük sahiplerinde endişe uyandırabilir. Fakat frigo nakliye işlemleri herhangi bir risk taşımamaktadır.

Suudi Arabistan frigo nakliye çalışmalarında tecrübe sahibi ekip görev almaktadır. Bilgi ve birikim sahibi ekip sayesinde araçların ısısı düzenli aralıklarla kontrol edilir.

Araçlarda bulunan soğutucuların bakım ve onarımı aksatılmadan yapılır. Herhangi bir aksilik olmaması adına gerekli önlemler alınır. Bu sayede frigo nakliye hizmeti güvenilir kabul edilmektedir.

Isıya duyarlı yükler için avantajlı olan nakliye türü farklı fiyat aralığında hizmete sunulur. Fiyatlarda görülen değişikliğin nedeni ise nakliye aracının türüne, yükün türüne ve yükün miktarına bağlı olarak değişmektedir.

Bizler iki ülke arasında yaptığımız nakliye çalışmalarında doğru ve uygun fiyat listesini belirlemekteyiz. Nakliye süresi boyunca herhangi bir aksiliğin yaşanmamasını, olası bir aksilik durumunda gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamaktayız.

suudi arabistan nakliyat

Suudi Arabistan Tır Nakliyecileri

Uzman ekipler tarafından her işe yönelik özel planlamalar yapılmaktadır. Suudi Arabistan ve Türkiye arasında ki taşımacılığın odak noktası da oldukça değerli ürünler üzerine kurgulanmaktadır.

Her ürünün kendine has değerine layık olarak taşınması hizmetlerin aksamaması açısından son derece önemlidir. Haftanın belirli günlerinde gerçekleştirilen hizmetler maksimum iş performansı ve maksimum güvenlik baz alınarak faaliyete geçirilmektedir.

Yurtdışı nakliyecileri arasında oldukça zor bulunan bu özellik firmanın işine verdiği değeri gösterir niteliktedir. Uzman kadrosu ile 7 gün 24 saat hizmetlerini sürdürmekte olan firma CMR lisansı bulunan Suudi Arabistan çalışan nakliyeciler arasında yer almaktadır.

Suudi Arabistan Parsiyel Nakliye

Suudi Arabistan parsiyel yapan nakliyeciler arasında yer almasının yanı sıra  pek çok çevre ülkeye yönelik ekspres taşımacılık hizmetlerini de yıllardır başarıyla sürdürmektedir. CMR Sigortası ile işin her anını güvence alan firma ISO 9001 kalitesiyle hizmetlerini sürdürmektedir. Sadece masa başı kadrosunda değil firma bünyesinde faaliyetlere katılan bütün kadrolarıyla uzman bir ekip çalışmaktadır. Suudi Arabistan parsiyel nakliye hizmetlerinin yanı sıra komple taşımacılık hizmetleri de sunulmaktadır. Lojistik hizmetleri daima işten önce müşterinin bilgilendirildiği şekilde gerçekleştirilmekte ve herhangi bir mağduriyet oluşturucu duruma kesinlikle mahal verilmemektedir. Saygınlar, daima uzun soluklu müşteri birliktelikleri ve memnuniyeti amaçlayarak çalışmaktadır.

Suudi Arabistan parsiyel nakliye sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Yük sahipleri için maddi anlamda avantaj sağlayan bu taşıma yönteminde bilgi ve birikim sahibi ekip görev almaktadır.

Türkiye-Suudi Arabistan arasında parça taşıma yapılırken gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Aksi takdirde yük karışıklığı, belge karışıklığı, yükün zarar görmesi ya da zaman kaybının yaşanması gibi çeşitli aksilikler yaşanabilir.

Herhangi bir karışıklığın veya problemin yaşanmaması adına firmamız tercih edilebilir.

Tam donanımlı firmamızda parsiyel taşıma için yeterli genişlikte araçlar bulunmaktadır. Bu araçlara birden fazla müşteriye ait yük yerleştirilebilir.

Araca yük yerleştirilmesi yapılmadan önce yükün durumu incelenir. Ekibimiz gerekli önlemleri alarak parsiyel nakliye hizmeti vermektedir.

Suudi Arabistan Parsiyel Nakliyecileri

Yenilenmiş ve modern filo ile zamanda ve güvenli teslimat garanti altına alınmaktadır. Müşterinin, işin her anında bilgi sahibi olması sağlanmakta ve iletişim eksikliği kesinlikle yaşanmamaktadır.

Suudi Arabistan parsiyel nakliyecileri arasında en çok tercih edilen firma konumda olmanın haklı gururu yaşanmaktadır.

İstanbul’dan kaldırılan ürünler Suudi Arabistan’ın istenilen bölgesine taşınmaktadır. Bu süre içerisinde geçen her an yoğun bir tempoda takip edilmekte ve verilen sözlerin tutulması için bütün fedakarlıklar sergilenmektedir.

Saygınlar Transport ile karayolu, havayolu veya denizyolu ile parsiyel taşımacılık hizmetlerinden faydalanabilmek mümkündür.

Herhangi bir anlaşmazlık veya pürüz durumunda daima müşteri lehine çözümler üretilmekte ve herhangi bir mağduriyete mahal verilmemektedir.

Sürecin her anı takip edilebilmektedir ve süreç uzman personel tarafından yönetilmektedir.

Suudi Arabistan Parsiyel Şehirleri

Riyad, Mekke, Medine, Cidde, Dammam, Jubail, Jizan ve tüm şehirlerine kargo taşımacılık hizmetlerimizde vardır. Tek beyan ile çıkan parsiyel araçlarımız gümrükleme işlemlerinden sonra yükleri adreslere dağıtmaktadır.

Parsiyel Nakliye Detayları

Suudi Arabistan parsiyel nakliye hizmetinde planlı hareket etmek önemlidir. Aksi takdirde yukarıda belirtildiği gibi problemler yaşanabilir.

Tecrübe sahibi ekibimiz herhangi bir aksiliğin yaşanmaması adına planlı hareket etmektedir.

Parsiyel taşıma işlemlerinde öncelikle yük incelemesi yapılır. Yükün parça taşıma için uygun olup olmadığı tespit edilir. Eğer yük, parça taşıma için uygun özellikteyse yük kabul edilir ve adres bilgisi alınır.

Parça taşımanın en önemli özelliklerinden biri araç içindeki tüm yüklerin aynı güzergah üzerinde hareket etmesidir. Eğer yükler aynı güzergah üzerinde hareket etmiyorsa parça taşıma yapılamaz.

Parça yani parsiyel taşımanın en önemli avantajı uygun fiyatlı olmasıdır. Yükler aynı araçta ve güzergahta ilerlediği için uygun fiyata taşınır. İki ülke arasında yapılan nakliye işleminin önemli maddeleri:

 • Yükler aynı araç içine yerleştirilmelidir.
 • Yüklerin hareket güzergahı aynı olmalıdır. Yüklerin varış noktaları farklı olabilir.

Tasarruflu taşıma yöntemi olarak tercih edilen parsiyel nakliye, tecrübe sahibi ekip eşliğinde gerçekleştirilir. Ekibimiz yük kontrolünü eksiksiz yaptığı gibi yükün güvenli bir şekilde taşınarak adrese teslim edilmesini de sağlamaktadır.

Bilindiği üzere yükler araca belirli bir plan doğrultusunda yerleştirilir. Bu sayede diğer yüklerin de güvenliği korunmuş olur. Uygun fiyatlı nakliye yönteminde fiyatlar belirlenirken tüm yük göz önünde bulundurulur.

Nakliye işleminin yapılacağı iki nokta arasındaki mesafe de etkilidir.

suudi arabistan nakliye firmaları

Suudi Arabistan Nakliye Fiyatları

Fiyatlar her yıl güncellenerek hizmete sunulmaktadır. Nakliye işlemlerinde fiyatı etkileyen belirli unsurlar bulunur. Bunlar;

 • Nakliye aracı
 • Nakliye yöntemi
 • Mesafe

Türkiye-Suudi Arabistan arasında yapılan nakliye işlemlerinde karayolu ve denizyolu kullanılmaktadır. Karayolu ve denizyolu nakliyede fiyatlar değişmektedir.

Aynı zamanda hangi nakliye yönteminin kullanıldığı da fiyatları etkilemektedir. Komple nakliye, frigo nakliye ve parsiyel nakliye kullanılmaktadır.

En uygun fiyatlı nakliye türü parsiyel nakliyedir. Frigo nakliye için özel araçlar kullanılmaktadır. Bu nedenle fiyatları parsiyel nakliyeye göre yüksektir.

Komple nakliyede ise nakliye aracı tek müşteri tarafından kullanılır. Bu nedenle parsiyel nakliyeye göre yüksek fiyatlıdır. İki ülke arasında yapılan nakliye işlemlerinde mesafe de önemlidir.

Yükün kalkış noktası ve varış noktası arasındaki mesafe dikkate alınmaktadır. Taşınması gereken yük için fiyat almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yetkili ekibimiz yük sahibiyle görüşme yaptıktan sonra yük incelemesi yapacaktır. Bu sayede yük için en doğru fiyat teklifi yapılır. Firmamız her yıl bütçe dostu fiyatlarla nakliye hizmeti vermektedir.

Suudi Arabistan Karayolu Nakliye

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında yapılan nakliye işlemlerinde genellikle karayolu tercih edilmektedir. Karayolu üzerinden yapılan nakliye çalışmalarında zamana ihtiyaç duyulur.

Eğer planlı ve doğru hareket edilmezse zaman kaybı yaşanır. Bizler zaman kaybının yaşanmaması, zamanın doğru kullanılması için planlı hareket etmekteyiz. Karayolu üzerinden farklı nakliye türleri uygulanır. Bunlar;

 • Bütün taşımacılık
 • Parça taşımacılık
 • Soğuk taşımacılık

Karayolu nakliye çalışmalarında yükün durumuna göre nakliye türü tercih edilir. Yeterli genişlikte tırlarla yapılan nakliye çalışmalarında yük durumuna göre uygun taşıma yöntemi belirlenir.

Karayolu üzerinden yapılan nakliye işlemleri farklı fiyat aralığına sahiptir. Hangi yöntemin kullanıldığına bağlı olarak yük için fiyat oluşturulur.

İki ülke arasında nakliye işlemlerinin güvenli bir şekilde tamamlanması için bazı izin ve belgelerin alınması gerekmektedir.

Ülke sınırına çıkılacağı için bu izin ve belgelerin eksiksiz tamamlanması önemlidir. Firmamız uzun yıllar bu sektörde hizmet verdiği için sürece hakimdir.

Güvenli yük taşımacılığı için gerekli izin ve belgeler kolaylıkla alınır. Zaman kaybı yaşanmadan karayolu üzerinden yük taşımacılığı yapılabilir.

Suudi Arabistan Gemi Nakliye

Her yıl Türkiye’den çok sayıda yük, denizyolu üzerinden Suudi Arabistan’a ulaştırılıyor. Taşıma yöntemleri arasında geliştirilen denizyolu nakliyat yüklerin güvenli bir şekilde ülkeye teslim edilmesini sağlıyor.

Suudi Arabistan gemi nakliye çalışmalarında tecrübe sahibi firmamızla hizmet veriyoruz. Özel geliştirilmiş yük gemilerimiz sayesinde denizyolu üzerinden yük taşımacılığı yapıyoruz.

Türkiye’den yola çıkacak gemilere yükler planlı bir şekilde yerleştiriliyor. Gemi nakliyesi için yasal olarak bazı işlemlerin yapılması gerekiyor.

Nakliye işlemlerinden sorumlu ekibimiz bu sürecin kolaylıkla tamamlanmasını sağlıyor. Türkiye limanlarından yola çıkan gemiler Suudi Arabistan limanlarına ulaştırılıyor.

Yükün hareket güzergahına göre kalkış ve varış limanları belirleniyor. Suudi Arabistan’a giden yüklerin varış limanları:

 • Al Dammam
 • Duba
 • Jeddah
 • Riyadh

Ülkenin kullanılan limanları yukarıda yer aldığı gibidir. Yükün hareket durumuna bağlı olarak uygun liman tercih edilir. İki liman arasındaki hareket zamanında tamamlanır.

Zaman kaybı yaşanmadan yükler limana ulaştırılır. Gemi taşımacılığında dikkat edilmesi gereken detaylar göz önünde bulundurulur. Böylelikle olası bir aksiliğin önüne geçilmiş olunur

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Nakliye Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Suudi Arabistan Nakliye Fiyatları, malların ağırlık ve hacim türleri göz önünde bulundurularak yapılır.

Suudi Arabistan gemi nakliyesi nasıl yapılır?

Suudi Arabistan denizyolu nakliyesi gemilerde taşıması yapılan yük konteynerlerinde muhafaza edilerek yapılır.