Moldova Nakliye

Moldova Nakliye

Moldova nakliye alanında Moldova ile Türkiye arasında ticareti yapılan ürün gruplarının genişliği farklı nakliye türlerine ihtiyaç duyulmasını sağlamaktadır.

Dünyanın her bölgesi farklı özelliklere sahiptir. Yer altı kaynakları ve iklim koşulları gibi çeşitliliklere neden olan etmenler dışında devletleşmelerin başlamasıyla birlikte ülkeler arası farklılıklar ortaya çıkmıştır.

Özellikle sanayi devriminden itibaren yoğun bir sanayileşme başlamış; fakat her ülke aynı oranda bunu başaramamıştır.

Yine de ülkelerin her birinin bütün ihtiyaçlarını kendi içerisinden karşılaması mümkün olmamakta, bu da beraberinde diğer ülkelerle alışverişi getirmektedir.

Ülkeler arası alışveriş tarihin en eski çağlarından bu yana var olsa da son dönemde çok daha fazlalaşmıştır. Teknoloji alanındaki gelişmeler, iletişimin kolaylaşması, nakliye araçlarının modernizasyonu, yolların çoğalması, finansal erişimin çok daha hızlı ve kolay olması gibi etkenler bugün lojistik sektörünün vazgeçilmez bir yere sahip olmasını sağlamaktadır.

Karayolu nakliyat alanında ülkemiz bulunduğu konum itibariyle oldukça şanslı olup hem Asya hem de Avrupa ülkelerine rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Firmamız yıllardır Türkiye lojistik sektörünün öncülerinden birisi olarak başta Moldova nakliye hizmetleri olmak üzere geniş hizmet ağıyla öne çıkmakta, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmektedir.

En Çok Taşınan Moldova Nakliye Ürünleri

Moldova Doğu Avrupa’da yer alan bir ülkedir. 1991 yılında SSCB’nin dağılmasından sonra bağımsızlığını kazanan Moldova bugün otuz iki bölge, üç belediye ve iki özerk cumhuriyete ev sahipliği yapmaktadır.

Bazı bölgelerinin statüsü hakkında da belirsizlikler devam etmektedir.

Denize kıyısı olmayan Moldova topraklarında Prut ve Dinyester nehirleri bulunmaktadır. Avrupa’nın en fakir ülkelerinden birisi olan Moldova asma bahçeleriyle, şaraplarıyla ünlü olmakla birlikte zengin bir mutfağa sahiptir.

Moldova mutfağı daha çok et ve mısır ağırlıklı yemeklere dayanmakta, bu nedenle ithalat trafiğinde sebzelerin, meyvelerin çok önemli bir yeri bulunmaktadır.

Türkiye’nin tarım bakımından zengin olması da Moldova nakliye taleplerinde et ve tarım ürünlerinin ağırlıkta olmasına neden olmaktadır.

Türkiye ile Moldova arasında uzun yıllara dayanan bir ithalat, ihracat ilişkisi vardır.

Ülkemizden Moldova’ya ihraç edilen ürünler arasında domates, turunçgiller, ilaçlar, yedek parçalar, beyaz eşya ürünleri, kağıt havlu tarzı hijyen ürünleri, sentetik lifler, mobilyalar, hazır gıdalar ve daha pek çok yer almaktadır.

Bunun karşılığında dağıtılacak gemiler, ayçiçeği tohumu, demir-çelik döküntüleri, hurdalar ithal edilen başlıca ürünler olmaktadır. Firmamız geniş araç filosu ve uzman personelleriyle her türlü talebi rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Ukrayna Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

moldova nakliyecileri

Moldova Frigo Nakliye

Bu noktada özellikle ısı hassasiyeti olan ürünlerin taşınması büyük önem arz etmekte, ısı hassasiyeti olan paketler belli bir sıcaklıkta yükleme noktasından son alıcıya ulaştırılmaktadır.

Frigo taşımacılık, soğuk taşımacılık, soğuk zincir taşımacılık gibi adlarla anılan nakliye türünde araçlar henüz yükleme yapılmadan ideal ısıya ayarlanmakta, aynı sabit ısıda taşıma yapılmaktadır.

Moldova frigo nakliye alanında firmamız özel soğutmalı dorselerle hizmet vermektedir. Dorselerimiz -26 derece ila +18 derece arasında istenen sıcaklığa ayarlanabilmektedir.

Yaş sebze, meyveler, kuruyemişler, dondurulmuş etler dondurulmuş gıdalar, süs bitkileri, süt ürünleri ve daha pek çok ürün grubu Türkiye’den Moldova’ya soğuk zincir bozulmadan ulaştırılabilmektedir.

sektör bazında baktığımızda Moldova frigo nakliyenin özellikle gıda ve sağlık alanında yoğunlaştığını görüyoruz. Çünkü ülkemiz gıda üretimi bakımından son derece zengindir ve Moldova’ya yılın her mevsimi çeşitli sebze ve meyveler hem taze hem dondurulmuş olarak taşınmaktadır.

Benzer şekilde sağlık alanında tıbbi ürünlerin; hapların, şurupların, serumların, özel tıbbi malzemelerin, kimyasal maddelerin uygun saklama koşullarında tutulmaları gerekmektedir.

Araçlarımız yükün cinsine göre ısı ayarı yapılarak rahatlıkla yüklerinizi Moldova’ya ulaştırmaktadır.

Moldova Nerede?

Moldova veya resmî adıyla Moldova Cumhuriyeti, Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna ile Romanya arasında kalan bir ülkedir. Başkenti Kişinev’dir ve 1991 yılında SSCB’nin dağılmasının ardından bağımsızlığını kazanmıştır.
Vikipedi

Moldova Frigo Nakliye

Moldova’ya gidecek olan gıda ürünlerinin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kırılmaya uğraması raf ömrünü kısaltacaktır.

Hatta gerekli önlemler alınmazsa varış noktasında tüketilemez hale gelecektir. Bunu engellemek için de Moldova frigo nakliye ile sabit sıcaklıkta taşınmalıdır.

Sağlık ve tıbbi ürünlerinse kimyasal dokularının bozulmaması, etken maddelerinin özelliklerini kaybetmemesi adına uygun saklama koşullarında bulundurulmalıdır.

Firmamız bu ürünlerin yüklenmesinde, boşaltılmasında, aktarılmasında ve son tüketiciye ulaştırılmasında bütün süreci titizlikle yönetmektedir.

Özel araçlarımızın ısı değerleri başarıyla ayarlanmakta, buz küpü eklemesi yapılabilmekte ve ürünlerin türüne göre en ideal şartlar oluşturulmaktadır. Özellikle gıda alanında belli ısı değerleri tüm dünyada ortak kabul edilmektedir.

Buna göre dondurulmuş et ürünleri, kanatlı et ürünleri, sebzeler ve meyveler maksimum -18 derecede taşınmaktadır.

Dondurulmuş unlu mamullerin -12 ila -18 derece arasında Moldova’ya ulaştırılması gerekmektedir. Limon, portakal, patates 7-10 derece taşınmalıdır.

Belarus Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

moldova uluslararası nakliyat

Moldova Parsiyel Nakliye

Karayolu nakliyat alanında Moldova’ya Türkiye’den sadece frigo nakliye yapmıyoruz. Aynı zamanda parsiyel nakliye de yapıyoruz.

Parça yük taşımacılığı olarak tarif edilen parsiyel nakliye ile aynı güzergaha gidecek farklı müşterilerimizin yüklerini aynı araçla taşıyabiliyoruz.

Bu sayede yüklerinizin hacmi her ne olursa olsun bütün bir aracı kiralamak zorunda kalmadan Moldova’ya ulaştırabiliyorsunuz.

Moldova parsiyel nakliye uygulamalarımız için Türkiye’nin her yerinden parça yüklerinizi depolarımızda topluyoruz. Depolarımızda toplanan yükleriniz haftanın belli günlerinde buradan araçlarımıza yüklenerek Moldova’ya doğru yola çıkıyorlar.

İstanbul, Mersin, Hatay, Adana, Gaziantep, Kayseri, Eskişehir ve diğer bütün illerimizden parsiyel yük kabulü yapabiliyoruz.

Teslim aldığımız yüklerle araçlarımız Kapıkule Sınır Kapısından çıkarak Bulgaristan – Romanya – Moldova hattını takip etmektedirler.

Talebe göre Ro-Ro ile Ukrayna üzerinden de gidebilsek de nakliye sürelerinin uzamasından dolayı çoğunlukla karayolu nakliyat tercih edilmektedir. Karayoluyla Moldova nakliye süresi 4 gün sürerken Ro-Ro ile 7 güne çıkabilmektedir.

Moldova Parsiyel Nakliye Hizmetlerimizin Avantajları

Moldova parsiyel nakliye uygulamalarımızda müşterilerimize pek çok avantaj aynı anda sunulmaktadır. Bunların bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Moldova parsiyel nakliyede az yükünüz için sadece yükünüzün araçta kapladığı alanın ücretini ödersiniz. Bütün bir araç kirasını başka müşterimizle paylaşarak nakliye masraflarınızı en aza indirirsiniz.
  • Moldova parsiyel nakliye araçlarımız aynı güzergaha gidecek yükleri taşıdıkları için depolarımızdan çıktıkları anda hedefe doğru yol alırlar. Başka hiçbir yere uğramayacakları için zaman tasarrufu sağlarlar.
  • Moldova’ya ulaşan araçlarımız Anenii Noi, Bălţi Basarabeasca, Briceni, Bucovăţ, Cahul, Călăraşi, Camenca, Căuşeni, Ceadîr-Lunga, Kişinev, Donduşeni, Edineţ, Făleşti, Glodeni, Nisporeni, Rezina, Rîbniţa, Sîngerei, Şoldăneşti ve diğer şehirlere teslimat yapabilmektedir. Böylece kapıdan kapıya nakliye hizmeti almış olursunuz.

Moldova Nakliye Fiyatları

Moldova’ya herhangi bir yük göndermek isteyenlerin merak ettiği konulardan birisi nakliye fiyatları olmaktadır.

Moldova nakliye fiyatları çeşitli unsurlara göre farklılık gösterdiği için her zaman sabit bir fiyatlandırma ne firmamızda ne de başka nakliye firmalarında bulunur.

Bunun için mutlaka kendi nakliye detaylarını belirlemeli, çağrı merkezimizle iletişime geçmeli ve sizden istenen detayları paylaşmalısınız.

Çağrı merkezimizi aradığınızda personellerimiz sizlerden yükünüze ait detayları isteyecekler ve ona göre bir fiyat teklifi hazırlayacaklardır. Moldova nakliye fiyatları üzerinde etkili olan başlıca hususlar şunlardır:

  • Yükün Türkiye’de alınacağı yer ile Moldova’da teslim edileceği yer arasındaki mesafe,
  • Yükün taşınma türü,
  • Yükün cinsi,
  • Yükün hacmi ve ağırlığı,
  • Kullanılacak güzergahlar,
  • Nakliyenin aciliyeti,
  • Gümrükleme ve diğer sabit giderler.

Saygınlar Nakliyat olarak her zaman en kaliteli, güvenli ve hızlı Moldova nakliye çözümlerini en uygun fiyatlarla birleştirme gayesindeyiz. Bu nedenle piyasa koşullarında en avantajlı fiyatlarla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.