Türkmenistan Nakliye

11.01.2019
Türkmenistan Nakliye

Türkmenistan Nakliye

Türkmenistan Nakliye

Nakliye yaptırmayı düşünüyorsunuz. İhracat ürünleriniz depoda sevkiyat bekliyoruz. Türkmenistan nakliye firması aradığınızda göreceksiniz ki Saygınlar Transport; geniş filosu ile kaliteli hizmetin öncülerinden biridir. Operasyonel süreçleri doğru şekilde yönetmesiyle Türkmenistan’a en iyi nakliye yapan firmalar içerisinde yer alıyor.

Türkmenistan nakliyesi yapan Saygınlar teknolojiye önem vererek her zaman daha iyi ve kalite süreçlerini geliştirme vizyonu ile hareket eder. Bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı yatırımlarla lojistik hizmetlerinde misyonlarından ödün vermeden Ülkemizin ekonomisine katkılar sağlar. Oluşturduğumuz çarpan etkisi ile bölgesel olarak nakliyeye yenilikler katmaktadır.

Türkmenistan Nakliye

Türkmenistan Nakliye Nasıl Yapılır?

Türkmenistan TIR Nakliye

Firmamız Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı tarafından verilen C2 Yetki Belgesine sahip, Türkmenistan konusunda eğitimli personellerimiz, İSO 9001 Kalitesi ile hizmet sunuyoruz. Gerekli tüm şart ve kalite önergelerini uygulayarak yaptığımız işin ehemniyetini sizlere yansıtıyoruz. Türkiye’den yüklenen Türkmenistan ihracat yükleri; İran Ülkesi üzerinden Aşkabat başta olmak üzere Türkmenbaşı gibi İllere dağıtım sağlıyoruz. Üretimi tamamlanan ürünlerin Türkmenistan’a ihracat yapmak isteyen ihracatçılar karayolu Türkmenistan nakliye ile sevk etmek istedikleri yükleri; bölgeye hakim olan bir nakliyeci ile Uluslararası Nakliyat sözleşmesi yaparak taşıma yetkisini devreder. Yükleme zamanın belirlenen depo, fabrika, limanda araç yükleme tarihine riayet eder. Yüklemeyi ilgili ihracatçı firmanın yükleme sorumluları tamamlar. Daha sonra araç gümrüğe Türkmenistan ihracat çıkışı için sevk edilir. Gümrükleme işlemleri tamamlanan araç çıkış kapısı olan Doğubeyazıt Çıkış Kapısı’na (Gümrüğü) gönderilir. Çıkış işlemleri tamamlanan araç İran Bazargan Giriş Kapısı’nda transit işlemlerini tamamlar ve Türkmenistan’a doğru yol alır. Türkmenistan’da ilgili gümrükte işlemleri tamamlanan araçlar boşaltma yerine sevk edilir.

Türkmenistan Nakliye İçin Türkmenistan Hakkında Bilgiler

Türkmenistan

Türkmenistan nakliye ihtiyaçlarınıza doğru çözümler arıyorsanız Türkmenistan hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. İhracatçıların Türkmenistan’ı ziyaret ettiklerinde hangi dil kunuşuyorlar? Yaşam tarzları, Türkmenistan’ın Başkenti neresidir? Türkmenistan para birimi nedir? Soruların cevaplarını bildiğinizde ziyaretiniz daha kolay hale gelecektir. Saygınlar Nakliyat olarak, araçlarımızın gittiği bölgeleri iyi tanır ve biliriz. Bilinçli olarak nakliyecilik çözümleri üretiyoruz.

(Türkmence: Aşgabat), Farsça عشق آباد, Rusça Ашхаба́д), Türkmenistan’ın başkentidir. 773.400 (01.01.2004) kişiyle Türkmenistan’ın en büyük şehridir. İran sınırı yakınında, Kopet Dağları’nın eteğinde, Karakum Çölü’nde bir vahada bulunur. ‘Aşgabat şäheri’ adlı kendine ait bölgede, ülkenin Ahal Vilayeti’nde yer alır. Aşgabat,Türkmenistan’ın güneyinde, İran sınırından 26 km’de yer alır. 1881’de bu bölge Rus işgal güçleri tarafından alınmıştır. İran’ın en büyük ikinci şehri olan Meşhed’dan 920 km uzaklıkta bulunur.. Türkmenistan tır taşımacılığı

Aşkabat bir başkent olarak çeşitli yönetim binalarıyla bezenmiştir. Bunlar özellikle kentin en önemli caddesi olan Türkmenbaşı Caddesi’nde toplanmıştır. Kent bir liman ve uluslararası bir havaalanına sahiptir, ayrıca önemli bir endüstri merkezidir. Özellikle Makina, Elektroteknik, Tekstil ve Gıda endüstrileri yoğunluktadır. Şehirde bir kültür merkezi, üniversite, çeşitli yüksekokullar, tiyatro, müzeler ve bir hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Aşgabat’ta birçok türk-türkmen okulları da eğitim-öğretim faaliyetleri göstermektedir. Bunlardan en önemlileri; T.Özal TTM, Başkent TTM ve Aşkabat Kız Lisesi’dir.türmenistana nakliye firmaları, Türkmenistan lojistik hizmetleri,

Aşkabat, Türkmence Aşgabat, Farsça عشق آباد, Rusça Ашхаба́д olarak bilinir. 1991’den önce şehir İngilizce’de Ashkhabad olarak Rusça’dan direkt çeviri yapılarak kullanılmıştır. Ayrıca Ashkabat, Ashgabad, ve `Ishqábád kullanımları da görülmekteydi. Adın Farsça Ashk-ābād, “Arsaces Şehri”nden türetildiği sanılmaktadır. Başka bir açıklama da adın Farsça’daki عشق (eshq:”aşk”) ve آباد (ābād: “yerleşim yeri” veya “kent”), sözcüklerinin birleşmesinden oluşan “aşk şehri” anlamında olduğudur..türkmenistan nakliye, türkmenistana nakliyat , Türkmenistan parsiyel , Türkiye Türkmenistan arası taşımacılık..

Aşgabat 1818’de kervan yollarının kesişme noktasında bir köy olarak kurulmuştur. Nisa köyü(antik başkent Parthia)’nden ve İpek Yolu’nda bulunan antik şehir Konjikala (Moğollar tarafından 13. yüzyılda yok edilmiştir.)’nın harabelerinden fazla uzakta değildir..türkmenistan nakliyat

1881 yılında bölgedeki bir Rus Ordu Üssü’nün etrafında gelişmeye başlamıştır. Trans-Hazar-Demiryolu’na bağlantısı, Kazakistan nakliye, Özbekistan nakliye ve Hazar Denizi’yle bağlanmasını ve bunun sonucunda kentin 1885 yılından itibaren sürekli genişlemesine neden olmuştur. 1919-1927 yılları arasında kentin adı ‘Poltorazk’tı.

1919 yılında Aşgabat’ta dünyanın ilk Bahai mabedi yapılmıştır. 1938’de zorunlu olarak sanat galerisine çevrilmiş ve 1963 yılında da yıkılmıştır.. türkmenistana tır nakliyecileri

1924’te Aşkabat Sovyetler Birliği içinde Türkmenistan’ın başkenti olmuştur. 5. Ekim 1948’deki yıkıcı deprem sonucunda kent tamamen zarar görmüştür ve daha sonra yeniden inşa edilmiştir. 1962’de Aşkabat’ın Karakumkanal’ına bağlantısı gerçekleştirilmiştir. Bu su kanalı, dünyanın en uzun su kanallarından biri olup, 600 kilometre doğudan akan Amuderya nehriyle bağlanmıştır.türkmenistan

27.Ekim 1991’de Türkmenistan’ın bağımsızlığını ilan etmesiyle Aşkabat başkent olmuştur.

Asya, Avrupanın doğusunda, Büyük Okyanus’un batısında, Okyanusya’nın kuzeyinde ve Arktik Okyanus’un güneyinde bulunan kıta. Tarihçi Heredot tarafından bu grekçe terim ilk kez bugünkü Salihli Ovası, sonraları da Gediz Havzası’nı nitelemek için kullanılmıştır.türkmenistan Türkiye ihracat nakliyeleri, Sardes’in zenginliklerini anlatırken bu kenti asya’nın başkenti olarak betimlemiştir. Zamanla asya terimi önce Anadolu yarımadası sonraları ise Çin’e ve Moğolistan’a kadar (Mark Polo’nun keşifleriyle) olan toprakların tamamı için kullanıldı.

Eski Dünya kara kütlesinin bir parçası olan Asya 44 391 163 km²’lik yüz ölçümü ile dünyanın en büyük kıtasıdır. Aynı zamanda 1 010 m’lik ortalama yükseltisiyle de dünyanın en yüksek kıtasıdır. Asya bu yükseltisini; dünyanın en yüksek zirvelerini bünyesinde barındıran Himalaya Dağları’na borçludur.

Asya, kuzey-güney doğrultusunda 8 490 km genişliğindedir. Kıtanın en kuzeyinde, Rusya’da Çelyuskin Burnu (77° 42′ 55″ K paraleli) yer alırken, en güneyinde, Malakka Yarımadasındaki Buru Burnu (1° 14′ 17″ K paraleli) bulunur. Adaları esas aldığımız taktirde, Severneya Zemlya adası (81° 16′ 23″ K paraleli) ile Endonezya’ya bağlı Rudi Adaları (11° 00′ 19″ G paraleli) arasında 10 245 km’dir.

Kıta doğu batı doğrultusunda; Türkiye’nin anakaraya bağlı en batı ucu olan Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi (26° 24′ 17″ D meridyeni) ile Çukçi Yarımadasında Dejnev Burnu (169° 40′ 17″ D meridyeni) arasında 8 200 km’dir.türkmenistan tır taşımacılığı, tır nakliyeleri, Türkmene parsiyel firmaları,AŞKABATA NAKLİYE