Türkmenistan Nakliye

Türkmenistan Nakliye

Lojistik sektöründe kendini kanıtlamış olan Saygınlar Nakliyat firmamız, Türkmenistan ve Türkiye arasında uzun yıllara dayanan bir ticari ilişki sürdürmektedir.

Şirketimiz yılların vermiş olduğu tecrübe ile Türkmenistan’a her türlü ağır eşya ve komple eşya taşımacılığını sunmaktadır.

Bünyemizde hizmet sunan uzman personeller sayesinde hiçbir sorun yaşamadan yüklerinizi Türkmenistan’a veya Türkmenistan’dan Türkiye’ye taşıyabilirsiniz.

Firmamız Saygınlar Lojistik firması olarak yolculuk esnasında oluşabilecek her türlü riske karşın, yüklerinizi CMR sigortası kapsamında taşımaktayız.

Böylece seyahat anında herhangi bir risk faktörü oluşursa, tüm masrafı sigorta karşılamaktadır. Size değer verdiğimiz gibi eşyalarınıza da yüksek oranda özen göstermekte ve tüm oluşabilecek problemlere karşın çözüm sunmaktayız.

Nakliye yaptırmayı düşünüyorsunuz. İhracat ürünleriniz depoda sevkiyat bekliyoruz. Türkmenistan nakliye firması aradığınızda göreceksiniz ki Saygınlar Transport; geniş filosu ile kaliteli hizmetin öncülerinden biridir.

Operasyonel süreçleri doğru şekilde yönetmesiyle Türkmenistan’a en iyi nakliye yapan firmalar içerisinde yer alıyor.

Türkmenistan nakliyesi yapan Saygınlar teknolojiye önem vererek her zaman daha iyi ve kalite süreçlerini geliştirme vizyonu ile hareket eder.

Bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı yatırımlarla lojistik hizmetlerinde misyonlarından ödün vermeden Ülkemizin ekonomisine katkılar sağlar.

Oluşturduğumuz çarpan etkisi ile bölgesel olarak nakliyeye yenilikler katmaktadır.

Azerbaycan Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın 

italya türkmenistan nakliye

Türkmenistan Frigo Nakliye

Türkiye Türkmenistan arası nakliyat hizmetlerini uzun yıllardır sürdüren firmamız Saygınlar Nakliyat, kaliteli frigo araçları aracılığı ile frigo taşımacılık hizmetlerini kalite standartlarına uygun şekilde yürütmektedir.

Saygınlar Nakliyat olarak son model frigo araçlarımızda çiçek, toprak, bitki, et, et ürünleri, süt, süt ürünleri, yaş meyve-sebze, dondurulmuş gıda, dondurma, meşrubat, konserve ve kimyasal ürün taşımacılığı sunmaktayız.

Eksi derecelerde muhafaza edilmesi gereken her türlü ürün soğutuculu kasalarımız yardımıyla Türkmenistan dahil olmak üzere pek çok ülkeye taşınmakta olup, birçok ülkeden de Türkiye’ye frigo taşımacılığı yapılmaktadır.

Firmamız geniş soğutuculu araç filosu ve son model dorseleri ile talep ettiğiniz  her türlü ürünün frigo taşımacılığını yapmaktadır.

Dorselerimizde yer alan soğutucu cihazlar sayesinde gıda ve diğer eksi derece muhafaza edilmesi gereken ürünleriniz ilk günkü tazeliğini koruyarak sağlam biçimde adrese teslim edilmektedir.

Türkmenistan-Türkiye Frigo Nakliye Nasıl Yapılır?

Frigo taşımacılık, olabilecek en hızlı sürede, korunabilecek eksi derecelerde muhafaza edilerek adrese teslim edilmesini amaçlamaktadır.

Ülkeler arası dondurulmuş gıdalar ve kimyasal maddeler, tıbbi ilaçlar sıklıkla gereksinim duyulan nakliyeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle firmamız ısı sensörlü kasaları aracılığı ile Türkmenistan-Türkiye arası frigo taşımacılık hizmeti sunmaktadır.

Frigo  taşımacılık yaparken bize teslim edeceğiniz yüklerinizi belirtilen adresten frigo kasalarımıza yerleştiriyor ve derecesini ayarlıyoruz.

Firmamız tüm nakliye işlemlerinde olduğu gibi frigo taşımacılık hizmetlerini de İSO 9001 standartlarına yönelik olarak gerçekleştirmektedir.

Türkiye ile Türkmenistan arası frigo nakliye hizmeti sunarken Türkiye-İran-Türkmenistan güzergahını kullanmaktayız.

Türkmenistan Frigo Taşımacılığında Sigorta

Özmal araçları ile frigo taşımacılığı sunan firmamız frigo taşımacılık hizmetlerini de CMR sigortası kapsamında gerçekleştirmektedir.

Taşımakta olduğumuz yüklerin muhafazasını en iyi şekilde, geçekleştiren Saygınlar Nakliyat firmamız müşterilerinin yükünü güvence altına almaktadır.

Azerbaycan Nakliye hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın

türkmenistan parsiyel taşımacılık

Türkmenistan Parsiyel Nakliye

Karayolu taşımacılık sektöründe bambaşka bir çığır açmış olan Saygınlar Nakliyat firmamız Türkmenistan ve Türkiye arası düzenli olarak taşımacılık hizmetleri sunuyor.

Firmamız komple tır taşımacılığının yanı sıra parsiyel taşımacılık hizmetlerini de sürdürmektedir. Çok uzun yıllardır sektörde varlığını sürdürmekte olan firmamız parsiyel taşımacılık kapsamında da yepyeni gelişmeleri ile müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Parsiyel taşımacılık, bir nevi parça eşya taşımacılığı anlamına gelmektedir. Her türlü parça eşya firmamız tarafından taşınmaktadır.

Mobilya, beyaz eşya, elektronik eşya, kişisel özel eşyalar ve evraklar gibi yükler firmamıza ait son model tırlar aracılığı ile Türkmenistan’a ulaştırılmaktadır.

Aynı zamanda Türkmenistan’dan da ülkemize talep edilen tüm parsiyel eşyalarınızın nakliyesi yapılmaktadır.

Parsiyel Eşya Taşımacılığın Avantajları

Kişiler tarafından parsiyel eşya taşımacılığı sıklıkla tercih edilir. Farklı adreslerden farklı kişilerin parça eşyasının olması durumunda zaman kaybı yaşamadan aynı gün içerisinde yükler teslim edilmektedir.

Böylece vatandaşların yükleri istenilen zaman aralığında belirlenen adrese ulaştırılmaktadır. Firmamız Saygınlar Nakliyat olarak bu işlemleri en hızlı biçimde gerçekleştirmekteyiz.

Türkmenistan parsiyel taşımacılık kapsamında öne çıkan niteliklerimizden biri de taşınacak yüklerin vaktinde yola çıkarılması ve hasar almadan teslim edilmesidir.

Nakliye aşamasında tüm süreçten sizleri haberdar etmekte ve yükünüz teslim edildikten sonra sizleri bilgilendirmekteyiz. Talep etmeniz doğrultusunda sizlere konum bilgisi de göndermekteyiz.

Sigortalı Parsiyel Taşımacılık

Firmamız Saygınlar Lojistik olarak tüm yüklerinizi CMR sigortası kapsamında taşımaktayız. Son derece dikkatli ve titiz çalışan şoförlerimiz sayesinde her ne kadar yüklerin hasar alma ihtimali düşük olsa da, biz her türlü riski göz önünde bulundurmaktayız.

Böylece herhangi bir sorun karşısında ortaya çıkacak olan hasarı sigorta şirketi karşılamaktadır. Siz de Türkmenistan-Türkiye arası parsiyel taşımacılık hizmetleri için firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

Ülkemizden Türkmenistan’a parsiyel eşya taşımacılık hizmeti almak için web sitemiz üzerinden ya da mail adresimizden yük bilgilerini, adres bilgilerini ve iletişim bilgilerinizi paylaşarak talep oluşturabilirsiniz.

Aynı gün içerisinde sizlere dönüş yapılacağından ve taleplerinizin en doğru şekilde karşılanacağından emin olabilirsiniz. 7/24 kesintisiz nakliye hizmetleri için Saygınlar Nakliyat firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Özbekistan Nakliye hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız

türkiye türkmenistan nakliye

Türkmenistan Nakliye Nasıl Yapılır?

Firmamız Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı tarafından verilen C2 Yetki Belgesine sahip, Türkmenistan konusunda eğitimli personellerimiz, İSO 9001 Kalitesi ile hizmet sunuyoruz.

Gerekli tüm şart ve kalite önergelerini uygulayarak yaptığımız işin ehemniyetini sizlere yansıtıyoruz. Türkiye’den yüklenen Türkmenistan ihracat yükleri; İran Ülkesi üzerinden Aşkabat başta olmak üzere Türkmenbaşı gibi İllere dağıtım sağlıyoruz.

Üretimi tamamlanan ürünlerin Türkmenistan’a ihracat yapmak isteyen ihracatçılar karayolu Türkmenistan nakliye ile sevk etmek istedikleri yükleri; bölgeye hakim olan bir nakliyeci ile Uluslararası Nakliyat sözleşmesi yaparak taşıma yetkisini devreder. Yükleme zamanın belirlenen depo, fabrika, limanda araç yükleme tarihine riayet eder.

Yüklemeyi ilgili ihracatçı firmanın yükleme sorumluları tamamlar. Daha sonra araç gümrüğe Türkmenistan ihracat çıkışı için sevk edilir. Gümrükleme işlemleri tamamlanan araç çıkış kapısı olan Doğubeyazıt Çıkış Kapısı’na (Gümrüğü) gönderilir.

Çıkış işlemleri tamamlanan araç İran Bazargan Giriş Kapısı’nda transit işlemlerini tamamlar ve Türkmenistan’a doğru yol alır. Türkmenistan’da ilgili gümrükte işlemleri tamamlanan araçlar boşaltma yerine sevk edilir.

Türkiye’den Türkmenistan’a Tır Kaç Günde Gider?

Bilindiği üzere Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’tır. Bağımsızlığı kazanarak ekonomik özgürlüğünü eline alan Türkmenistan, günümüzde çok zengin doğalgaz ve maden yatakları ile oldukça meşhurdur.

Bu sebeplerden dolayı ülkemizden Türkmenistan’a, Türkmenistan’dan ülkemize düzenli olarak nakliye gerçekleştirilmektedir.

Saygınlar Nakliyat olarak ülkeler arası her türlü ihtiyacınızın taşımacılığını son model tırlarımız ve deneyimli şoförlerimiz eşliğinde yapmaktayız.

Türkiye-Türkmenistan arası tır kaç günde gider sorusu bugüne kadar merak edilen konulardan biri olmakla beraber, değişken etkenlere göre cevap almıştır.

Kullanmakta olduğumuz rota sürecin yoğunluğunu değiştirmektedir. Firma olarak Türkiye-Türkmenistan arası iki farklı rota kullanmaktayız.

Biri Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan, diğeri ise Türkiye-İran-Türkmenistan olarak belirlenmiştir. Her ikisinde de ortalama 8-10 gün içerisinde tırlarımız adrese ulaşmaktadır.

Türkmenistan Nakliye Süreci Neye Göre Değişir?

Türkmenistan nakliye sürecini etkileyen rota dışında başka etkenler de bulunmaktadır. Yol güzergahlarında görünen yoğunluk, firmamızca yaşanan yoğunluk, taşınacak eşyanın durumu, miktarı ve diğer özel sebepler sürecin hızlanıp yavaşlamasında son derece etkilidir.

Ancak Saygınlar Nakliye olarak daima hızlı ve %100 kaliteli taşımacılık hizmeti sunmak için gayret göstermekteyiz.

Türkmenistan Nakliye Ücretleri

Türkmenistan nakliye ücretleri, çeşitli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda tercih edilecek rota güzergahı, taşınacak yükün ağırlığı, yüklerin teslim alınacağı ve teslim edileceği merkezlerin mesafesi gibi kriterler fiyatları değiştirir.

Fakat firmamız tarafından bütçenize uygun makul fiyat düzeylerinde taşımacılık hizmeti alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için firmamız ile irtibat kurabilir, mail adresimizden de bize ulaşabilirsiniz.

türkmenistan gemi nakliye

Türkmenistan Nakliye İçin Türkmenistan Hakkında Bilgiler

Türkmenistan nakliye ihtiyaçlarınıza doğru çözümler arıyorsanız Türkmenistan hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. İhracatçıların Türkmenistan’ı ziyaret ettiklerinde hangi dil konuşuyorlar?

Yaşam tarzları, Türkmenistan’ın Başkenti neresidir? Türkmenistan para birimi nedir? Soruların cevaplarını bildiğinizde ziyaretiniz daha kolay hale gelecektir.

Saygınlar Nakliyat olarak, araçlarımızın gittiği bölgeleri iyi tanır ve biliriz. Bilinçli olarak nakliyecilik çözümleri üretiyoruz.

(Türkmence: Aşgabat), Farsça عشق آباد, Rusça Ашхаба́д), Türkmenistan’ın başkentidir. 773.400 (01.01.2004) kişiyle Türkmenistan’ın en büyük şehridir.

İran sınırı yakınında, Kopet Dağları’nın eteğinde, Karakum Çölü’nde bir vahada bulunur. ‘Aşgabat şäheri’ adlı kendine ait bölgede, ülkenin Ahal Vilayeti’nde yer alır.

Aşgabat, Türkmenistan’ın güneyinde, İran sınırından 26 km’de yer alır. 1881’de bu bölge Rus işgal güçleri tarafından alınmıştır. İran’ın en büyük ikinci şehri olan Meşhed’dan 920 km uzaklıkta bulunur.

Türkmenistan tır taşımacılığı Aşkabat bir başkent olarak çeşitli yönetim binalarıyla bezenmiştir. Bunlar özellikle kentin en önemli caddesi olan Türkmen başı Caddesi’nde toplanmıştır.

Kent bir liman ve uluslararası bir havaalanına sahiptir, ayrıca önemli bir endüstri merkezidir. Özellikle makina, Elektroteknik, Tekstil ve Gıda endüstrileri yoğunluktadır.

Şehirde bir kültür merkezi, üniversite, çeşitli yüksekokullar, tiyatro, müzeler ve bir hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Aşgabat’ta birçok türk-türkmen okulları da eğitim-öğretim faaliyetleri göstermektedir. Bunlardan en önemlileri; T.Özal TTM, Başkent TTM ve Aşkabat Kız Lisesi’dir. Türmenistan’a nakliye firmaları, Türkmenistan lojistik hizmetleri,

Aşkabat, Türkmence Aşgabat, Farsça عشق آباد, Rusça Ашхаба́д olarak bilinir. 1991’den önce şehir İngilizce’de Ashkhabad olarak Rusça’dan direkt çeviri yapılarak kullanılmıştır.

Ayrıca Ashkabat, Ashgabad, ve `Ishqábád kullanımları da görülmekteydi. Adın Farsça Ashk-ābād, “Arsaces Şehri”nden türetildiği sanılmaktadır.

Başka bir açıklama da adın Farsça’daki عشق (eshq:”aşk”) ve آباد (ābād: “yerleşim yeri” veya “kent”), sözcüklerinin birleşmesinden oluşan “aşk şehri” anlamında olduğudur..türkmenistan nakliye, türkmenistana nakliyat , Türkmenistan parsiyel , Türkiye Türkmenistan arası taşımacılık..

Aşgabat 1818’de kervan yollarının kesişme noktasında bir köy olarak kurulmuştur. Nisa köyü(antik başkent Parthia)’nden ve İpek Yolu’nda bulunan antik şehir Konjikala (Moğollar tarafından 13. yüzyılda yok edilmiştir.)’nın harabelerinden fazla uzakta değildir..türkmenistan nakliyat

1881 yılında bölgedeki bir Rus Ordu Üssü’nün etrafında gelişmeye başlamıştır. Trans-Hazar-Demiryoluna bağlantısı, Kazakistan nakliye, Özbekistan nakliye ve Hazar Denizi’yle bağlanmasını ve bunun sonucunda kentin 1885 yılından itibaren sürekli genişlemesine neden olmuştur. 1919-1927 yılları arasında kentin adı ‘Poltorazk’tı.

1919 yılında Aşgabat’ta dünyanın ilk Bahai mabedi yapılmıştır. 1938’de zorunlu olarak sanat galerisine çevrilmiş ve 1963 yılında da yıkılmıştır.

Türkmenistan’a tır nakliyecileri 1924’te Aşkabat Sovyetler Birliği içinde Türkmenistan’ın başkenti olmuştur. 5. Ekim 1948’deki yıkıcı deprem sonucunda kent tamamen zarar görmüştür ve daha sonra yeniden inşa edilmiştir.

1962’de Aşkabat’ın Karakumkanal’ına bağlantısı gerçekleştirilmiştir. Bu su kanalı, dünyanın en uzun su kanallarından biri olup, 600 kilometre doğudan akan Amuderya nehriyle bağlanmıştır.

Türkmenistan27.Ekim 1991’de Türkmenistan’ın bağımsızlığını ilan etmesiyle Aşkabat başkent olmuştur.

Asya, Avrupanın doğusunda, Büyük Okyanus’un batısında, Okyanusya’nın kuzeyinde ve Arktik Okyanus’un güneyinde bulunan kıta.

Tarihçi Heredot tarafından bu grekçe terim ilk kez bugünkü Salihli Ovası, sonraları da Gediz Havzası’nı nitelemek için kullanılmıştır.

Türkmenistan Türkiye ihracat nakliyeleri, Sardes’in zenginliklerini anlatırken bu kenti asya’nın başkenti olarak betimlemiştir.

Zamanla asya terimi önce Anadolu yarımadası sonraları ise Çin’e ve Moğolistan’a kadar (Mark Polo’nun keşifleriyle) olan toprakların tamamı için kullanıldı.

Eski Dünya kara kütlesinin bir parçası olan Asya 44 391 163 km²’lik yüz ölçümü ile dünyanın en büyük kıtasıdır. Aynı zamanda 1 010 m’lik ortalama yükseltisiyle de dünyanın en yüksek kıtasıdır.

Asya bu yükseltisini; dünyanın en yüksek zirvelerini bünyesinde barındıran Himalaya Dağları’na borçludur.

Asya, kuzey-güney doğrultusunda 8 490 km genişliğindedir. Kıtanın en kuzeyinde, Rusya’da Çelyuskin Burnu (77° 42′ 55″ K paraleli) yer alırken, en güneyinde, Malakka Yarımadasındaki Buru Burnu (1° 14′ 17″ K paraleli) bulunur.

Adaları esas aldığımız taktirde, Severneya Zemlya adası (81° 16′ 23″ K paraleli) ile Endonezya’ya bağlı Rudi Adaları (11° 00′ 19″ G paraleli) arasında 10 245 km’dir.

Kıta doğu batı doğrultusunda; Türkiye’nin anakaraya bağlı en batı ucu olan Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi (26° 24′ 17″ D meridyeni) ile Çukçi Yarımadasında Dejnev Burnu (169° 40′ 17″ D meridyeni) arasında 8 200 km’dir.

Türkmenistan tır taşımacılığı, tır nakliyeleri, Türkmenistan parsiyel firmaları, AŞKABATA NAKLİYE

Türkmenistan Nakliye ile ilgili sıkça sorulan sorular

Türkmenistan Nakliye Yapan Firmalar Hangileridir?

Saygınlar Nakliyat, Türkmenistan nakliye yapan firmaların en başındadır.

Türkmenistan Nakliye Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Türkmenistan nakliye fiyatları, ürün ya da malın tonajı, hacmi, cinsi ve hangi ülkeye nakliyesinin yapılacağı göz önünde bulundurularak belirlenir.